Ogłaszamy tematy konferencji poświęconej ochronie wód w Jaraczu 5-6 września 2022 r.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z umieszczonymi na plakatach informacjami oraz zgłaszania uczestnictwa. Przypominamy również, że w tym roku konferencja trwać będzie dwa dni!!! Serdecznie zapraszamy na konferencję poświęconą ochronie wód w Jaraczu5-6 września 2022 r. (poniedziałek-wtorek) Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, ale wymaga zgłoszenia w terminie do 26 sierpnia Dowiedz się więcej…

Zagrożenie powodziowe związane ze stopniem wodnym Włocławek – Wykład dr. inż. Janusza Żelazińskiego

Wykład dr. inż. Janusza Żelazińskiego, hydrologa, niezależnego eksperta, biegłego ds. ocen oddziaływania na środowisko, poświęcony zagrożeniom powodziowym związanym ze stopniem wodnym Włocławek odbył się w ramach programu “Przygotujmy się razem!” realizowanego wspólnie przez Fundację Wspomagania Wsi oraz Fundację NA DOBRE. „Przygotujmy się razem! Społeczne konsultacje zarządzania ryzykiem powodziowy” to wspólny Dowiedz się więcej…

Aleksandra Kardaś | Jak miasta wpływają na pogodę?

Aleksandra Kardaś jest fizyczką atmosfery i popularyzatorką nauki związana z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacją Edukacji Klimatycznej oraz członkinią Zespołu doradczego ds. kryzysu klimatycznego przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk. W MIASTORANKU opowiada o wpływie miasta na zjawiska meteorologiczne (temperaturę, zachmurzenie, burze), o tym jakie efekty zmiany klimatu są szczególnie dotkliwe Dowiedz się więcej…

Seminarium Klimatyczne – Prof. Szymon Malinowski

W cyklu Seminariów Klimatycznych Katedry Ubezpieczenia Społecznego 12 kwietnia 2022 r. odbyło się spotkanie z prof. Szymonem Malinowskim z Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie poprowadził prof. Marcin Kawiński z Katedry Ubezpieczenia Społecznego SGH. Zmiany klimatyczne coraz częściej nas dotykają, trudno im zaprzeczyć. Brak śniegu zimą, fale upałów latem, problem z dostępem do Dowiedz się więcej…

NID mówi stanowcze NIE betonozie

Szanowni Państwo! Narodowy Instytut Dziedzictwa to instytucja, której misją jest m.in. pielęgnowanie polskiego dziedzictwa, w tym architektonicznego, oraz wspieranie wiedzą ekspercką jednostek i instytucji, odpowiedzialnych za ład oraz estetykę naszej wspólnej przestrzeni z uwzględnieniem lokalnych warunków kulturowych i historycznych. W związku z wprowadzającym w błąd artykułem portalu Onet, opisującym głośny Dowiedz się więcej…